Skip to main content

PeP’te Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacak isim belli oldu.

Türkiye’nin dijital cüzdan ve ödeme sistemleri platformu PeP’te üst düzey bir atama gerçekleşti. Buna göre Özlem Oktareşkara, PeP’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı unvanıyla yeni görevine başladı.

2020’den beri PeP – Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. çatısı altında Operasyon, Satış ve İş Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Özlem Oktareşkara, finans sektöründe 25 yıla yakın tecrübeye sahip. Yapı Kredi, Advantage Card ve HSBC Bank içinde çeşitli pozisyonlarda çalışan Oktareşkara, Provus’ta uzun süre satış yöneticisi olarak görev aldıktan sonra yaklaşık dört yıl boyunca Mastercard MPTS bünyesinde satış direktör olarak çalıştı. 2020 yılından bu yana PeP’in büyüme stratejisi ve hedefleri doğrultusunda operasyon süreçlerini düzenleyip yürüten Oktareşkara, şubat ayı itibarıyla şirketin Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı unvanını aldı.

PeP Genel Müdürü Mehmet Sadioğlu, atamayla ilgili yaptığı açıklamada “Özlem, dört yıldır şirketimizde operasyonel ve inovatif anlamda önemli çalışmalar gerçekleştirmiş, bu süreçte PeP’in başarılı yönetici portföyüne katkı sağlamıştır. Kendisinin Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasıyla birlikte, PeP’in yönetici kadrolarını daha da güçlendirmeye devam ediyoruz” dedi. Sadioğlu, kadın yönetici sayısının artması ve ekip içinden liderlerin yetişmesinin PeP’in öncelikli hedeflerinden biri olduğunu vurguladı.