Skip to main content

PayTR’ın yeni Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Merve Tezel oldu.

2018’den beri PayTR CEO’su olarak görev alan Tarık Tombul, PayTR Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaya devam edecek.

Merve Tezel, profesyonel kariyerinin ilk 10 yılını Yapı Kredi Bankası ve Garanti Ödeme Sistemleri’nde geçirdikten sonra 15 yıla yakın bir süre boyunca Visa’da görev aldı. Visa bünyesinde beş yıl boyunca Güneydoğu Avrupa Danışmanlık ekibinin liderliğini yürüten Tezel, 2012’den beri Visa Türkiye’nin Genel Müdürü rolünü üstlendi. Tezel, Robert Kolej’den mezun olduktan sonra ABD’de Ithaca Üniversitesi ve Lehigh Üniversitesi’nde işletme lisans ve lisansüstü eğitimlerini tamamladı.

PayTR Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Cengiz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada PayTR’ın iş yerlerinin ödeme süreçleriyle ilgili tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten en iyi şekilde karşılayabilme ve Türkiye’nin lider ödeme kuruluşu olma vizyonunda yeni yönetim ve icra kurulu organizasyonunun çok büyük katkısı olacağını düşündüğünü belirtti.

Cengiz PayTR Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaya devam edecek Tombul’la ilgili ise, “Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Tarık Tombul’un sektör tecrübesi ve vizyonunun şirketimizin büyümesine önemli katkıları olacağını düşünüyorum ve beraber çalışmaya devam edeceğimiz için büyük mutluluk duyuyorum” dedi.