Skip to main content

Dünyada en çok ziyaret edilen, tarihi eserleri, mimari yapıları en çok ilgi çeken şehirlerinden Paris 3D bir projede yer aldı. Avrupa’nın en büyük iki yazılım şirketinden biri olan, aynı zamanda…

Dünyada en çok ziyaret edilen, tarihi eserleri, mimari yapıları en çok ilgi çeken şehirlerinden Paris 3D bir projede yer aldı.
Avrupa’nın en büyük iki yazılım şirketinden biri olan, aynı zamanda dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında olan Dassault Systèmes, Kasım ayında Paris’te gerçekleştirdiği ‘Paris 3D Saga’ etkinliğiyle projenin startını vermişti. Proje kapsamında, üç boyutlu teknolojiler kullanılarak Paris’in tarihsel ve mimari gelişimi sergileniyor.  
Dassault Systèmes ekibinin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve şirketin ‘3D experience’ platformunun teknolojik imkanları kullanıldığı bu üç boyutlu tarih macerası ‘Paris 3D Saga’ izleyenler için hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunuyor.
Tarihsel gelişimiyle üç boyutlu olarak gözler önünde 
Üç boyutlu gerçekleşen bu tarih turunda, izleyenler Eyfel Kulesi’nin inşaat sürecinden Fransız devrimi dönemine kadar birçok tarihsel gelişme üç boyutlu teknolojiler eşliğinde adeta içindeymişçesine yaşanıyor.
Paris 3D Saga projesi hakkında konuşan Dassault Systèmes Dijital Stratejilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehdi Tayoubi, ilk kez Paris’in geçmişten bugüne bir dijital modelinin oluşturulduğunu söyledi. 
Paris 3D Saga için büyük bir grup aylarca projeyi hayata geçirebilmek için çalıştı. Özellikle tarihsel gelişimdeki her detay tarih uzmanlarının bilgileri ışığında büyük özenle hazırlandı.