Skip to main content

Panos Panay’dan boşalan koltuğu Microsoft’un tüketici pazarlama müdürü Yusuf Mehdi devralacak.

Windows işletim sistemi ve Surface serisi cihazların geliştirilmesine liderlik eden Microsoft’un baş ürün sorumlusu Panos Panay, 19 yılın ardından Microsoft’tan ayrılıyor.

Microsoft’un deneyim ve cihazlardan sorumlu başkan yardımcısı Rajesh Jha, Pazartesi günü bir e-postada çalışanlara, “Şirkette yaklaşık 20 yıl çalıştıktan sonra Panos Panay, Microsoft’tan ayrılmaya karar verdi” diye yazdı.

Panay’ın Microsoft’tan ayrılışı biraz ani oldu. Daha geçen ay, Panay 21 Eylül’de düzenlenecek olan ve Surface ürünlerinin yanı sıra Microsoft’un yapay zekâ hakkında da birtakım yeni özelliklere değineceği özel etkinliğe katılmaktan mutluluk duyacağını söylemişti. Ancak Microsoft sözcüsü Frank Shaw, The Verge’e yaptığı açıklamada Panay’ın bu haftaki etkinlikte yer almayacağını söyledi.


Panay, Microsoft’a ilk kez 2004 yılında grup program yöneticisi olarak katıldı. Şirketin Surface serisini ve diğer önemli ürünlerini yönettikten sonra Panay, 2018’de şirketin baş ürün sorumlusu oldu ve Windows 11’in geliştirilmesine liderlik etti. Panay, 2021 yılında üst düzey liderlik ekibinin bir parçası olarak yönetici başkan yardımcılığına terfi etti.

Ayrılma kararını X hesabında duyuran Panay, Microsoft’ta geçirdiği 19 inanılmaz yılın ardından artık kariyerinde yeni bir sayfa açacağını ifade etti.

Panay’dan boşalan koltuğu Microsoft’un tüketici pazarlama müdürü Yusuf Mehdi devralacak ve OEM ve perakende ortaklarıyla birlikte Windows ve Surface işlerine liderlik edecek.

Kaynak: Windows and Surface chief Panos Panay is leaving Microsoft – The Verge