Skip to main content

Oyun dünyasının seçkin markası Razer, akıllı telefonunun tanıtımı için 1 Kasım tarihini verdi.

Bilgisayar oyuncuları için yüksek kalitede ekipmanlar üreten, turnuvalara sponsor olan, takımlara ve oyun şirketlerine özel ekipman üreten Razer, bir süredir beklenen akıllı telefonunu ilk kez 1 Kasım’da görücüye çıkaracağının sinyalini veren bir Twitter paylaşımı yaptı.

Razer’ın kendi Twitter hesabından paylaştığı mesajda yer alan karanlık fotoğrafta; bir adamın elinde yatay olarak telefon tuttuğu seçilebiliyor ve fotoğrafa “en büyük tanıtımımızı bekleyin” cümlesi eşlik ediyor. Mesajdaki linke tıklayınca, beklenen tarihin 1 Kasım olduğu görülüyor.

Ocak 2017’de akıllı telefon girişimi Nextbit’i satın alan Razer’ın bu piyasasına gireceği biliniyordu, ancak tarih konusu netlik kazanmamıştı. Razer’ın ürettiği telefonun oyun odaklı olacağı, firmanın bulut tabanlı altyapısından yararlanacağı tahmin ediliyor.

Kısa bir süre önce Razer CEO’su Min-Liang Tan, firmasının 2017 bitmeden önce bir akıllı telefon tanıtacağını söylemiş, firmanın mobil departmanının yöneticisi Tom Moss ise attığı tweet ile beklenen telefonunun prototipini, pantolonunun cebinde göstermişti.