Skip to main content

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, San Jose’de düzenlenen Oculus Connect konferansında ‘Oculus Go’ adlı yeni VR kulaklık setini tanıttı.

Mark Zuckerberg, sanal gerçeklik gözlüğü Oculus konferansında sanal gerçeklik konusundaki hedeflerini açıkladı. Şirketinin VR büyümesine yönelik hedefinin bir milyar insan olduğunu açıklayan Zuckerberg, yeni kulaklık seti Oculus Go’yu bizzat tanıttı.

Mark Zuckerberg: ‘Bir milyar kişiyi sanal gerçekliğe kavuşturmak istiyoruz’

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Oculus konferansında en dikkat çeken teknolojilerden bir tanesi de Facebook’un yeni VR cihazı ‘Oculus Go’ oldu. Yeni dönemde, fiyatını 200 dolara düşürdükleri Oculus gözlükleri sayesinde sanal gerçeklik dünyasına bir milyar kişiyi taşımayı kendilerine hedef olarak koyduklarını açıklayan Zuckerberg, Oculus Go’yu önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürmeyi planladıklarını açıkladı.

200 dolardan satışa sunulacak Oculus Go, 360 derecelik bir deneyim sunacak. Oculus Go ile iOS veya Android tabanlı akıllı telefonlardan herhangi bir VR uygulaması veya videosu rahatlıkla deneyimlenebilecek.

VR cihazların insanları özgür kıldığını ifade eden Zuckerberg, “Hepimizin gerçekliğe dair belli sınırları var. VR teknolojilerle dar gerçekliğimizin sınırlarını zorluyoruz. Bu da bizi özgür kılıyor” dedi.