Skip to main content

Microsoft, Outlook e.posta hizmetinin artık beta versiyonunun sona erdiğini duyurdu. Outlook’u ön izleme modundan çıkaran Microsoft yaptığı açıklamada ayrıca, 60 milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarını duyurdu. 60 milyon kullanıcıların üçte birinin…Microsoft, Outlook e.posta hizmetinin artık beta versiyonunun sona erdiğini duyurdu.
Outlook’u ön izleme modundan çıkaran Microsoft yaptığı açıklamada ayrıca, 60 milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarını duyurdu. 60 milyon kullanıcıların üçte birinin Gmail’den geliyor. Geri kalanı ise; yeni e.posta adresi alan ve e.posta adresini değiştiren kullanıcılardan oluşuyor. 

Microsoft, Hotmail.com’u kapatma planları olmadığını ve Hotmail e.posta adresinin hala kullanımda olduğunu duyurdu. Outlook.com’a geçişte ise tüm klasör ve sahip olunan ayarlar korunacağı haberini verdi. Microsoft, Hotmail yükseltmelerini yaza doğru tamamlamayı umuyor. 
Microsoft, yakın gelecekte ayrıca kullanıcıların istediği ismi alabilmeleri için uluslararası alan adlarını ekleyecek. Ayrıca, Skype entegrasyonu ve yakın bir gelecekte Android uygulamasıyla birlikte gelmesi bekleniyor. 
Yeni reklamı: Get going

Microsoft, multi milyon dolarlık reklam kampanyasında Gmail’e ve diğer web tabanlı e.posta hizmetlerine alternatif olarak piyasaya sunmayı planlıyor.
Microsoft, birçok ülkede TV, radyo, online ve diğer alanlarda Outlook.com’un tanıtımı için milyonlarca dolar harcıyor. Yeni kampanya, ABD’de başlayacak ve daha sonra diğer ülkelerde de yayınlanacak.
Microsoft’un son reklamı ‘Get going’, bir önceki reklamı ‘Scroogled’ gibi agresif değil. 
Bir önceki ‘Scroogled’ kampanyasında, Gmail’e gönderme yaparak; kullanıcılara gizliliğe önem veren ve e.postaların içeriklerine göre reklam göstermeyen Outlook.com’a geçmelerini tavsiye ediyor. 
Microsoft, Hotmail’in yerini alması üzerine tasarlanmış Outlook.com’un beta versiyonunu Temmuz 2012’de tanıtmıştı.