Skip to main content

Yeniden tasarlanan, yeniden yapılandırılan BlackBerry 10 Türkiye’de tanıtıldı.  Türkiye & Güney Doğu Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu BlackBerry Genel Müdürü Alberto Acito, “BlackBerry 10 mobil bilişim platformuna sahip BlackBerry Z10 şimdiye kadarki…
Yeniden tasarlanan, yeniden yapılandırılan BlackBerry 10 Türkiye’de tanıtıldı. 
Türkiye & Güney Doğu Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu BlackBerry Genel Müdürü Alberto Acito, “BlackBerry 10 mobil bilişim platformuna sahip BlackBerry Z10 şimdiye kadarki en hızlı ve en gelişmiş BlackBerry deneyimini sunuyor ve kendini kullanıcısının ihtiyaçlarına göre sürekli olarak geliştiriyor. Platformdaki her özellik, her hareket ve her detay size hareket halindeyken en iyi deneyimi sunmak için tasarlandı.” şeklinde konuştu. 

BlackBerry 10’un öne çıkan özellikleri
BlackBerry 10 modern tasarımı ve harekete duyarlı ara yüzü ile kullanıcının cihaz özelliklerini kolayca keşfetmesini sağlıyor. 
2BG’lık RAM, 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci ve 16 GB’lık dahili hafıza içeriyor. Ayrıca, hafıza kapasitesi, ek bir hafıza kartı aracılığı ile yükseltilebiliyor. Yeni model, son derece canlı ve net bir görüntü sağlamak amacıyla, 4.2 inç tam dokunmatik ekran ile en yeni piksel ve ekran teknolojilerini içeriyor. BlackBerry Z10’da bir HDMI çıkışı bulunuyor ve telefon üzerinden NFC (yakın alan iletişimi) teknolojisi aracılığı ile ödeme yapma ve veri alışverişi destekleniyor.
Tam dokunmatik BlackBerry  Z10 akıllı telefon modeli bu ayın sonunda Avea, Turkcell, Vodafone ve TeknoSA aracılığı ile Türkiye’deki kullanıcıların beğenisine sunulacak. 
BlackBerry Z10 hakkında daha fazla bilgiye şuradan ulaşılabilir.