Uncategorized

DigitalAge | 17.05.2013 - 14:47

Otomobil ihalelerine büyük ilgi

Önceleri icra ihalelerinin verimli yatırım alanları olduğu düşünülmüyorken; yatırımını ihalelerle değerlendirenlerin memnuniyetinin yanında devletin haczedilebilecek mallar konusundaki yeni düzenlemeleri, bu ihalelere bakış açısını değiştiriyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, özellikle otomobile duyulan ilgi, icradan satılık otomobil ihalelerine de yansıdı. Katılımın az olması sebebiyle özellikle gayrimenkul ihalelerinde yok pahasına satışlar gerçekleştiğini söyleyen icraburada.com Genel Müdürü Caner Çakı otomobil […]


Önceleri icra ihalelerinin verimli yatırım alanları olduğu düşünülmüyorken; yatırımını ihalelerle değerlendirenlerin memnuniyetinin yanında devletin haczedilebilecek mallar konusundaki yeni düzenlemeleri, bu ihalelere bakış açısını değiştiriyor.
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte, özellikle otomobile duyulan ilgi, icradan satılık otomobil ihalelerine de yansıdı. Katılımın az olması sebebiyle özellikle gayrimenkul ihalelerinde yok pahasına satışlar gerçekleştiğini söyleyen icraburada.com Genel Müdürü Caner Çakı otomobil ihalelerine artan katılımla ilgili olarak; “Eskiden insanlar, icra ihalelerinin verimli yatırım alanları olduğu konusunda farkındalık sahibi değildi. Gerek, yatırımını ihalelerle değerlendirenlerin memnuniyeti gerekse devletin haczedilebilecek mallar konusundaki yeni düzenlemeleri, bu ihalelere bakış açısının değişmesini sağladı.” ifadesini kullandı. 
Borçlular için, borçlarını ödeme; alacaklılar için ise alacaklarını tahsil edebilme açısından büyük önem taşıyan icra ihaleleri, son yıllarda artan ilgi ile birlikte, ticaret hayatının devamlılığında önemli bir güvence kaynağı olarak görülüyor.