FİLM

Erdem Akın Temel | 25.11.2021 - 15:04

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok, The Daily Bugle hesabıyla TikTok’a katıldı

Örümcek Adam çizgi romanında yer alan Daily Bugle gazetesi, Tom Holland'ın başrolünde olduğu seride bir internet sitesi olarak yer alıyor. Daily Bugle, Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok'un reklam kampanyası için artık TikTok'ta.

17 Aralık’ta vizyona girerek fanları ile buluşacak olan Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok ile ilgili tartışmalar sürerken, film için yürütülen pazarlama kampanyası hız kesmeden yoluna devam ediyor.

Tom Holland’ın Peter Parker karakteriyle başrolünde olduğu Örümcek Adam serisinin yeni filmi önümüzdeki ay vizyona girecek. Filmin izleyicileri ile buluşacağı günü iple çeken Örümcek Adam fanları film hakkında tahminlerini, beklentilerini ve fikirlerini paylaşmaya devam ediyorlar.

Film hakkında süregelen tartışmalardan biri, daha önce Sam Raimi’nin yönetmenliğini yaptığı Örümcek Adam üçlemesinde Peter Parker’i canlandıran Tobey Maguire ile Marc Webb’in yönettiği ve iki filmden sonra iptal edilen İnanılmaz Örümcek Adam serisinde aynı karakteri canlandıran Andrew Garfield’in Jon Watts tarafından yönetilen yeni seride yer alıp almayacakları.

Peter Parker’i en iyi kimin canlandırdığı, Maguire ve Garfield’in bu filmde olup olmayacağı, filmin Marvel evrenine katkılarının neler olacağı, Sony tarafından çekilen ve Marvel Sinematik Evreni ile birleşmesi beklenen Venom filmlerine ne gibi göndermelerin yapılacağı tartışılırken, Örümcek Adam evreninde yer alan gazete The Daily Bugle filmin pazarlama kampanyasının bir parçası olarak TikTok’a katıldı.

The Daily Bugle’nin ilk videosunda şirkette stajyer olarak çalışmaya başlayan Betty Brant, gazetenin TikTok hesabını yöneteceğini açıkladıktan sonra, The Daily Bugle’dan beklenen adil, dengeli ve önemli haberleri paylaşacağını belirtiyor.

@thedailybugleofficialHi TikTok 👋 Welcome to The Daily Bugle! Follow us for breaking news on Spider-Man you can’t get anywhere else.♬ SpiderMan No Way Home in theaters December 17 – The Daily Bugle

Bir başka videoda ise ilk Örümcek Adam üçlemesinde ve ardından pek çok Örümcek Adam animasyon filminde ve oyununda The Daily Bugle gazetesinin sahibi J. Jonah Jameson’u canlandıran ve seslendiren J. K. Simmons, TikTok’ta popüler olan akımlardan birine katılarak “Örümcek Adam’dan nefret ettiğini Örümcek Adam’dan nefret ettiğini söylemeden” anlatıyor.

@thedailybugleofficialTell us you hate Spider-Man without telling us… (even if you don’t actually hate him).♬ SpiderMan No Way Home in theaters December 17 – The Daily Bugle

Kaynak: Spider-Man: No Way Home joins TikTok with an account for The Daily Bugle – CNET