Skip to main content

Telefon operatörlerinden Turkcell ve Avea, Apple’ın iOS 6 işletim sistemine sahip son akıllı telefonu iPhone 5 tarifelerini kullanıcılara sunuyor. iPhone 5, 14 Aralık itibarıyla Turkcell İletişim Merkezleri, turkcellmagaza.com, Avea ve…

Telefon operatörlerinden Turkcell ve Avea, Apple’ın iOS 6 işletim sistemine sahip son akıllı telefonu iPhone 5 tarifelerini kullanıcılara sunuyor.

iPhone 5, 14 Aralık itibarıyla Turkcell İletişim Merkezleri, turkcellmagaza.com, Avea ve Vodafone İletişim Merkezleri’nden temin edilebilecek.
iPhone 5’in 16 GB modeli 113 TL, 32 GB modeli 128 TL, 64 GB modeli ise 144 TL’den başlayan fiyatlarla 24 ay sözleşmeli olarak Turkcell İletişim Merkezleri ve anlaşmalı zincir mağazalardan, peşin olarak turkcellmagaza.com’dan satışa sunulacak. Avealılar ise iPhone 5’e, tarifeye ek ayda 24 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilecekler. Vodafone Türkiye, iPhone 5’i, 49 TL’den başlayan fiyatlarla sunacağını açıkladı. 

iPhone 5 öncesi etkinlik
13 Aralık akşamı Suadiye’deki Turkcell Mağazası’nda saat 20.00’den itibaren düzenlenecek etkinlikler ve gece boyunca sürecek sürpriz yarışmalarla 20 kişiye iPhone 5 kazanma şansı sunulacak. Ayrıca, gece 00.00’dan itibaren müşterilerin beğenisine sunulacak iPhone 5’i, alan ilk 100 kişiye de 449 TL değerindeki  Jawbone Jambox Kablosuz Hoparlör hediye edilecek.
Avea, tarifeye ek ödemenin yanı sıra, internet paketli ve 1000 dakika 1000 SMS 4GB seçenekleri ile iPhone alırken de müşterilerine seçme özgürlüğü sunuyor. 13 Aralık’ı 14 Aralık’a bağlayan gece Taksim ve Bağdat Caddesi’ndeki Avea İletişim Merkezleri’nde satışlar başlayacak. 14-15 Aralık tarihlerinde ise lansmana özel sürprizlerle Bağdat Caddesi’nde iPhone 5 tanıtımı yapılacak.
En ince ve en hafif iPhone olan iPhone 5, yeni ve çarpıcı 4-inç büyüklüğünde Retina ekran, şaşırtıcı bir hız için Apple tarafından geliştirilmiş A6 işlemci ve hızlı kablosuz teknoloji özelliklerini sunabilmek ve üstelik tüm bu özellikleri daha uzun bir pil ömrü ile sağlamak üzere tamamen baştan tasarlandı. iPhone 5 ile birlikte gelen ve dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemi olan iOS 6, aralarında Shared Photo Streams, Facebook entegrasyonu, tamamen yenilenmiş Maps uygulaması ve Passbook organizasyonunun da bulunduğu 200’ün üzerinde yeni özellik barındırıyor.