Skip to main content

Kurumsal ve bireysel uygulamalarda haritaların kullanılmasını çok kolay bir hale getiren, yazılım servisleri platformu LocationBox, kullanıcılara sunuldu. 2000 yılından beri Türkiye’nin dijital haritalarını üreten Infotech; CeBIT’in ilk gününde duyurduğu, harita üzerinde…

Kurumsal ve bireysel uygulamalarda haritaların kullanılmasını çok kolay bir hale getiren, yazılım servisleri platformu LocationBox, kullanıcılara sunuldu.

2000 yılından beri Türkiye’nin dijital haritalarını üreten Infotech; CeBIT’in ilk gününde duyurduğu, harita üzerinde konumlandırma servisleri ihtiyacını karşılayan ‘Konum Tabanlı Yazılım Servisleri Platformu’nu, LocationBox adıyla geliştiricilerin hizmetine açtı.
Kurumsal ve bireysel uygulamalarda haritaların kullanılmasını çok kolay bir hale getiren ve Bulut Bilişim yaklaşımı ile işletilen bir yazılım servisleri platformu LocationBox, Türkiye’nin tüm şehirleri ile 300’den fazla ilçesinin detaylı haritalarını, 600 binin üzerinde İlgi Noktası (POI), adres çözümlemesi, rota belirleme, mahalle düzeyinde kırılım, renklendirme, grafik ekleme, rapor gösterimi gibi yazılım servislerini barındırıyor.

Global Haritalardan farkı
LocationBox, temel işlevlerinin yanısıra geliştiricilere; anlık trafik bilgisi, otopark, banka, akaryakıt istasyonu, perakende zinciri gibi kategoriler altında yer alan 1200’ü aşkın markanın tüm noktaları,Türkiye adres sistemine uygun sorgulama, deprem ve sel baskını risk analizi, günlük nöbetçi eczanelerin yerleri ve telefon numaraları, TUIK’in yayınladığı mahalle veya ilçe bazlı istatistikler gibi zenginleştirilmiş verileri sağlıyor.

Dünya standartlarında yerel harita servisi
Infotech A.Ş CEO’su Ali Ufuk Peker, LocationBox; ile ilgili şu bilgileri verdi: “Infotech, dünyanın en büyük harita üretici firması TomTom’un 2000 yılından bu yana Türkiye haritalarını üreten İş Ortağı’dır. Böylece, LocationBox’taki harita ve işyeri bilgileri, dünyada bilinen ve kullanılan endüstri standartlarındadır. Bu işbirliği sayesinde, TomTom’un diğer ülkelere ait haritaları da LocationBox içinde kullanılabilmektedir. Ayrıca Infotech, dünyada data altyapısı ile ilgili standartları oluşturan Oracle’ın stratejik iş ortağıdır. Bu sayede Internet’ten ve mobilden erişilen harita platformu LocationBox, aynı anda binlerce kullanıcıya performanslı bir şekilde hizmet verebilmektedir.”