Skip to main content

Bağımsız mobil reklam platformu Opera Mediaworks, Opera Response’un İstanbul ofisini açtığını duyurdu

Bağımsız mobil reklam platformu Opera Mediaworks, Avrupa’nın en büyük dijital reklam konferansı dmexco’da şirketin programatik satın alma ve mobil teknoloji kolu Opera Response’un Türkiye ve MENA bölgesine hizmet vermek için İstanbul ofisini açtığını duyurdu. Opera Response İstanbul Ofisi faaliyetlerini Candaş Gültekin ve Ozan Can Şişman liderliğinde sürdürecek.

Yapılan açıklamada, eMarketer’ın konu ile ilgili raporuna dikkat çekilerek, 2015 yılında ABD’de dijital medya alımlarının yaklaşık yüzde 75’inin programatik olarak gerçekleşeceği, 2020’de ise bu oranın yüzde 90’ın üzerine çıkmasının beklendiği vurgulandı.

Programatik medya satın alma hizmeti sunan Opera Response, markaları hedef kitleleriyle buluşturan REAL audience ile farklılaşırken, kullanıcıları uygulama içi aksiyonlarına göre hedefleyen ve maksimum erişim sağlayan alternatif ürünleriyle de markaların tüm mobil reklam ihtiyaçlarına cevap veriyor. Opera Mediaworks EMEA CEO’su Mark Slade konu ile ilgili olarak gelişmiş pazarlardaki medya satın alma trendlerine dikkat çekerek “Opera Response İstanbul ofisinin Türkiye ve çevre bölgedeki programatik ve hedef kitle odaklı çözümlerin adaptasyon sürecini hızlandıracağına inanıyorum” diye konuştu.