Skip to main content

Alınan yeni yatırım, BlaBlaCar’ın devam eden büyümesini ve önümüzdeki dönemde genişlemesini desteklemek amacıyla kullanılacak

BlaBlaCar, Insight Ventures ve Lead Edge Capital’in önderliğinde, Vostok New Ventures’ın da katılımıyla 200 milyon dolarlık D serisi yatırım aldığını açıkladı. Gelişmiş ve yeni pazarlarda, giderek artan büyüme talebini karşılamak üzere alınan bu yatırım ile BlaBlaCar’ın bugüne kadar aldığı yatırım miktarı 300 milyon doları aştı.

20 milyondan fazla üyesiyle, Türkiye dahil 19 ülkede faaliyet gösteren BlaBlaCar’ın kurucusu ve CEO’su Frédéric Mazzella yeni yatırımla ilgili “Girdiğimiz her yeni pazarda, BlaBlaCar topluluğunun hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve vizyonumuzun bu kadar çok insanda yankı uyandırdığını görmek bizi çok sevindiriyor. Gerçek paylaşım değerlerine dayanan eşsiz bir faaliyet alanı yarattık ve bu yatırım, önümüzdeki yıllarda potansiyelimizin daha da fazlasını gerçekleştirmemize yardımcı olacak.” açıklamasında bulundu.

D serisi yatırım, BlaBlaCar’ın devam eden büyümesini ve önümüzdeki dönem genişlemesini desteklemek amacıyla kullanacak. Şirketin şu anki hedefleri arasında Brezilya, Asya ve Latin Amerika’daki diğer pazarlar görünüyor.