TEKNOLOJİ

DigitalAge | 17.09.2015 - 17:09

Zenium İstanbul One veri merkezi açıldı

Zenium İstanbul One, Türkiye’de toptan satış veri merkezi hizmeti sunan ilk veri merkezi tesisi olmaya hazırlanıyor

Stratejik açıdan yeni İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ne yakın bir konumda bulunan Zenium İstanbul One, Türkiye’de toptan satış veri merkezi hizmeti sunan ilk veri merkezi tesisi olacak. Operatörlerden bağımsız hizmet verecek olan tesisin bölgede ana bağlantı merkezi olması bekleniyor.

İstanbul One tesisi kendine yetebilen amaca özel tasarlanmış toplam 12 bin metrekare yüksek özellikli teknik alana ve çeşitli kaynaklardan sunulabilen  30MVA güç kaynağına sahip üç binadan oluşuyor. Müşterilerin veri süitleri sadece ilk günkü güç ve soğutma gereksinimlerini karşılayacak şekilde değil, ileride gereksinimler artıkça ölçeklenebilir şekilde inşa edilebiliyor.

Türkiye’de karşılanamayan yoğun bir talep olduğuna dikkat çeken Zenium Türkiye Ülke Müdürü Aslıhan Güreşcier konuyla ilgili olarak “Zenium, Türkiye’ye sadece toptan satış veri merkezi hizmeti standardını belirlemek için değil, aynı zamanda veri merkezi altyapılarındaki büyüme ve erişilebilirliği desteklemek amacıyla yatırım yapıyor” açıklamasını yaptı.