Skip to main content

Dünyaca ünlü yıldızların evlerinden verdikleri konserler ile katıldıkları ‘One World: Together at Home’ etkinliği Covid-19 ile mücadele için 128 milyon dolarlık bağış toplandı.

Global Citizen ve Dünya Sağlık Örgütü işbirliğiyle ABD’li şarkıcı Lady Gaga öncülüğünde düzenlenen “One World: Together At Home” etkinliği geçtiğimiz cumartesi gerçekleşti. 8 saat aralıksız süren etkinlik kapsamında The Rolling Stones üyeleri, Taylor Swift, Billie Eilish, Celine Dion, Pharrell Williams, Elton John, Paul McCartney ve Stevie Wonder ve daha birçok ünlü isim coronavirus ile mücadeleye karşı destek toplamak için evlerinden konser verdiler.

Dayanışma konserinde Covid-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na 55.1 milyon dolar, salgınla mücadele eden yerel ve bölgesel kuruluşlara ise 72.8 milyon dolar sağlayarak toplam 127.9 milyon dolar toplandı. Kovid-19 Dayanışma Müdahale Fonu, salgınının kontrol altına alınmasını sağlayarak, hastaların ve ön cephe çalışanlarının ihtiyaç duydukları kaynakları elde etmelerini sağlarken, aşı, test ve tedavi geliştirme çabalarını destekleyip hızlandırıyor.