Skip to main content

Çağatay Güney, Güçlü Özenci ve Mehmet Ali Özenci’nin kurucu ortaklığında faaliyetlerine başlayan Peoplise, Logo Yazılım’a satıldı

Girişim sermayesi fonlarından Revo Capital, 2013 yılında kurduğu 66 milyon dolarlık ilk fonunda yatırım yaptığı önemli girişimlerden Peoplise, Logo Yazılım tarafından satın alındı.

KAP’a yapılan açıklamaya göre yapılan anlaşma ile birlikte Peoplise (Elba HR A.Ş.) hisselerinin yüzde 86,70’i, Logo Yazılım’a geçmiş oldu. Şirketin yüzde 86,70’ini temsil eden 255 bin 377 adet şirket hissesi için ise hisse başına 6,46 dolar ödenmiş. Kısacası Logo Yazılım söz konusu anlaşma için 1 milyon 649 bin dolar yani yaklaşık 11 milyon 450 bin TL ödedi.

Çağatay Güney, Güçlü Özenci ve Mehmet Ali Özenci’nin kurucu ortaklığında ODTÜ Teknokent bünyesinde Ocak 2013’te faaliyetlerine başlayan Peoplise, kurumsal firmalara tüm işe alım ihtiyaçları için tasarlanmış entegre ve video özellikli dijital insan kaynakları yönetimi platformu sunuyor. Peoplise, Yetenek Yönetim Sistemi olarak konumlanan çözümleriyle başvuru takip sistemleri, sosyal medya kaynaklı işe alımlar, dijital değerlendirme ve markalaşma araçları içeren mobil uyumlu platformlara dönüştürüyor.

2016 ve 2017 yıllarında sırasıyla Revo Capital ve 500 Istanbul’dan yatırım alan şirketin bugün 13 dilde hizmet sunduğu 74 kurumsal müşterisi bulunuyor. 2019 yılında 1 milyondan fazla aday değerlendirmesinde kullanılan platformun müşterileri arasında BBVA Garanti Bankası, Coca-Cola, Allianz, Burger King, Renault, Ford ve Avis gibi önemli şirketler yer alıyor.