Skip to main content

Ofise dönüş tarihini erteleyen Google, dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarına destek olmak amacıyla ikramiye dağıtacak.

Pandemi sürecinde pek çok şirketin ofisten çalışmak yerine evden çalışmayı tercih ettiği ve çalışanlarına bu zor süreçte destek olabilmek için ikramiyeler verdikleri biliniyor. Bu şirketlerden biri olan Google, Omicron varyantının yayılması ile birlikte ofise dönüş tarihini 10 Ocak 2022’den daha ileri bir tarihe erteledi.

Geçtiğimiz aylarda şirket içinde yapılan bir anket sonucu çalışanlarının genel esenliklerinde bir düşüş fark eden Google, Mart ayında şirket çapında bir tatil ilan etmiş, çalışanlarına 500 dolarlık ikramiye dağıtmış ve tüm çalışanlarına istedikleri zaman kullanabilecekleri dört tatil günü verileceğini açıklamıştı.

Bir Reuters raporuna göre Google, Omicron varyantının yayılımından dolayı ofise dönüş tarihini ertelemesi sebebiyle çalışanlarına yeni bir ikramiye vermeye hazırlanıyor. Raporda bu ikramiyenin Google’a ne kadara mal olacağına dair bir bilgi yer almazken, Google dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarına, stajyerler ve veri merkezlerinde çalışan taşeronları da dahil olmak üzere herkesi kapsayacak şekilde bin 600 dolar değerinde ikramiye dağıtacak.

Kaynak: Google promised employees an extra $1,600 cash bonus after the Omicron variant delayed its return to office plan – Business Insider