Skip to main content

Netflix, izleyici deneyimini iyileştirmek için attığı adımlara bir yenisini daha ekledi. Netflix televizyon izleyicileri artık altyazı ayarını değiştirebilecek.

Popüler dijital içerik platformu Netflix TV kullanıcıların altyazı stilini ve rengini özelleştirmesine izin veren yeni bir özellik çıkardı. Önceden Netflix’te altyazıların görünümünü, yazı tipi boyutlarını değiştirmek veya onları daha okunaklı hale getirecek bir gölge eklemek için hesabınıza bir tarayıcıdan erişmeniz gerekiyordu. Artık altyazılarınızın görünümünü değiştirmek için hesabınızı bir tarayıcıda açmanıza gerek yok. Şirket TV uygulamasında altyazı ve altyazı metnini özelleştirme özelliğini sunmaya başladı.

Yeni gelen özellikle birlikte kullanıcılar küçük, orta ve büyük metinlerin yanı sıra gölgeli ve gölgesiz dört stil arasında seçim yapabilecek. Altyazıya istedikleri gibi siyah ya da açık siyah arka plan, ayrıca gölgelendirmenin durumuna göre beyaz arka plana siyah metin ya da daha fazla kontrast için siyah arka plana sarı metin ekleyebilecek. Kullanıcılar bir program oynatılırken ekranın alt kısmındaki Ayarlar’a gidip ardından altyazı Boyutu ve Stili’ni seçerek bu kontrollere erişebilecek.

Şu anda sadece Arapça, İbranice, Japonca, Korece, Romence, Tayca ve Geleneksel Çince dilleri için geçerli olan bu özellik tüm abonelerin kullanımına sunulmaya başladı. Türkiye’ye de gelmesi an meselesi.

Kaynak: Netflix now lets you customize subtitles on your TV – engadget