Skip to main content

2020’nin ilk çeyreğinde 15,8 milyon yeni abone kazanan Netflix, ikinci çeyrekte 10 milyon yeni kullanıcıya ev sahipliği yaptı. Detaylar haberimizde…

Dünyada 190’dan fazla ülkede 167 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmlerini sunan Netflix, güncel abone sayısını açıkladı.

Yerli orjinal yapımlarıyla büyümeye devam eden Netflix, yeni yapımları ile büyümeye devam ediyor. Dünyanın coronavirus salgınıyla başa çıkmaya çalıştığı bu dönemde, platforma ilgi hayli yüksek. Öyle ki, dünya genelinde insanın evlere kapanması sonrası artan trafik ile baş edemeyen şirket, çareyi kaliteyi düşürmekte bulmuştu.

Netflix, 2020 yılının ikinci çeyreğinde abone sayısını açıkladı

Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada  abone sayısını günden güne artıran Netflix, 2020 yılının ikinci çeyreğinde gelen yeni abone sayısı hakkında açıklama yaptı. Yılın ilk yarısında 15,8 milyon yeni aboneye ev sahipiliği yapan şirket, 2020 yılında an itibariyle toplamda 26 milyon yeni aboneye ulaştı. Böylece Netflix, ikinci çeyrekte 10 milyon yeni kullanıcıya ev sahipliği yaptı.

CompariTech tarafından açıklanan son rakamlara Netflix’in ilk çeyrekte Türkiye’deki abone sayısı 1.7 milyonu geride bırakmış durumda. Bu rakamın Türkiye’deki gelir yansıması ise, 53 milyon dolar olarak açıklanmıştı. Türkiye’de ikinci çeyrek rakamları henüz açıklanmasa da rapora göre, ikinci çeyrek sonunda Türkiye’deki abone sayısının 1.9 milyonun üzerine çıkması, gelirin ise 60 milyon doları geçmesi bekleniyor.