Skip to main content

Netflix’in ilk canlı spor yayını sonbaharda gerçekleşebilir. Şirket ünlülerin yer alacağı bir golf turnuvası düzenlemek için hazırlık yapıyor.

The Wall Street Journal’da (WSJ) yer alan bir habere göre Netflix, ilk canlı spor yayınını planlıyor. Konu hakkında bilgi sahibi olduğunu iddia eden kişilere göre akış devi, profesyonel golfçüler ve Formula 1 sürücülerinden oluşan bir golf turnuvası düzenlemek için görüşmelerde bulunuyor. Görüşmelerin başlangıç ​​aşamasında olduğu söyleniyor, ancak fikir gerçekleşirse etkinlik bu sonbaharda Las Vegas’ta gerçekleşebilir. WSJ’nin haberine göre, turnuvada Drive to Survive ve Full Swing gibi Netflix şovlarından ünlüler yer alacak.

Netflix’in bu hamlesi sporseverler arasında sınırlı ilgi uyandırsa da, daha önemli spor etkinliklerini içeren ek anlaşmaların önünü açabilir ve bu da Netflix’in abone sayısını artırabilir.

Netflix, Mart ayında özel bir Chris Rock komedisi ile canlı yayınlara başlamıştı. Chris Rock’ın gösterisinde herhangi bir sorun yaşanmazken, Nisan ayındaki Love is Blind Live Reunion programında ise işler teknik aksaklıklar nedeniyle istendiği gibi gitmemiş ve şirket programı canlı yayınlamaktan vazgeçerek kaydını yayımlamıştı.

Kaynak: Netflix reportedly planning its first live sports broadcast – engadget