Skip to main content

Serveti geçtiğimiz yıla göre 110 milyar dolar azalan Elon Musk, dünyanın en zengin kişisi unvanını koruyor.

Tesla hisselerinin bu yıl yaşadığı değer kaybı, Elon Musk’ın servetinde önemli bir azalmaya yol açtı. Musk’ın serveti geçtiğimiz yıla göre 100 milyar dolar azaldı. Fakat Musk, dünyanın en zengin kişisi unvanını koruyor. Musk’ın kaybı olan 110 milyar dolar, Google kurucularından Sergey Brin’in toplam servetine neredeyse eşit. Brin’in servetinin yaklaşık 107 milyar dolar olduğu konuşuluyor.

Forbes’a göre geçtiğimiz yılın Kasım ayında 320 milyar dolar olan Musk’ın serveti, bu hafta 209 milyar dolara kadar düştü. Bu düşüşün sebebi olarak Tesla hisselerinin yaşadığı değer kaybı gösteriliyor. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında trilyon dolar seviyesine ulaşan şirketin bugünkü değeri 672 milyar dolar civarında. Musk, Tesla’nın yaklaşık %15’ine sahip.

Musk, bir yıl içerisinde servetinin %35’ini, hatta son bir ay içerisinde 28 milyar dolarını kaybetti. Musk’ın serveti Jeff Bezos’un servetinden 71, Bill Gates’in servetinden ise 80 milyar dolar daha fazla.

Kaynak: Elon Musk’s fortune has fallen by $110 billion in less than a year, but he’s still the world’s richest person – Yahoo Finance