Skip to main content

Elon Musk ve Mark Zuckerberg arasında gerçekleşecek kafes dövüşü ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Eski adıyla Twitter, yeni adıyla X’in sahibi Elon Musk, Meta CEO’su Mark Zuckerberg ile yapacakları “kafes dövüşünün” X platformu üzerinden canlı yayımlanacağını ve gelirinin ABD’deki gaziler derneğine bağışlanacağını duyurdu.

Musk, X platformundan yaptığı açıklamada, “Zuck ve Musk’ın dövüşü, X üzerinden canlı yayımlanacak. Elde edilen tüm gelir, gaziler derneğine bağışlanacak” bilgisini paylaştı.

Kendi Threads platformunda Musk’ın tweet’inin ekran görüntüsünü yayımlayan Zuckerberg ise, dövüşün X’ten yayımlanması fikrine karşı “Hayır işleri için gerçekten para toplayabilen daha güvenilir bir platform kullanmamız gerekmez mi?” paylaşımında bulundu.

 

Post by @zuck
View on Threads

 

Musk ayrıca “gün boyunca ağırlık kaldırdığını, dövüşe hazırlandığını” tweetledi ve hatta 45 kiloluk bir dumbbell’la çalıştığını gösteren bir video paylaştı.

Zuckerberg ise dövüş için 26 Ağustos Cumartesi gününü önerdiğini ve Musk’ın onaylamasını beklediğini söyledi.

Musk ve Zuckerberg arasındaki dövüş ilk olarak Haziran ayında Musk’ın Zuckerberg ile “kafes dövüşüne hazır olduğunu” belirten mesajıyla gündeme gelmişti. Zuckerberg ise daha sonra Musk’ın tweetinin ekran görüntüsünü “Bana konum gönder” mesajıyla paylaşmıştı. Musk da Zuckerberg’ün bu mesajına “Vegas Octagon” diyerek yanıt vermiş ve Las Vegas’ta MMA şampiyonası müsabakalarının yapıldığı salonu kastetmişti.

Bakalım ikili arasındaki bu merakla beklenen dövüşü kim kazanacak, hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak: Meta’s Zuckerberg ‘not holding breath’ over Musk cage fight – digitaltrends