Skip to main content

Mürekkep Ajans, Cryptopus adını verdiği 10.000 adet özel ahtapot karakterinden oluşan koleksiyonuyla NFT dünyasına adım attı.

Popülariteleri günden güne artan NFT projeleri arasına her gün yenileri eklenirken, markalarına 360 derece reklam hizmeti veren Mürekkep Ajans da Cryptopus adını verdiği, 10 bin adet özel ahtapot karakterinden oluşan NFT projesini duyurdu.

Birbirinden farklı karakterleri temsil eden Cryptopus’lar renkli, gizemli, efsanevi gezegenleriyle NFT koleksiyoncularına kişiselleştirilmiş bir deneyim vaat ediyorlar. Cryptopia adı verilen gezegene adım atmak isteyenler, bu gezegenin sakinleri CryPtopus’lar gibi NFT dünyasında rol alıyorlar.

Mürekkep Ajans, Cryptopus projesini ve proje ile birlikte tanıtılan Cryptopia gezegenini bir tanıtım filmi ile duyurdu:

Ahtapotların sonsuz kıvrımlarından oluşan kollarının dijital dünyanın sınırlarını aşmanın yeni bir yolu olduğu düşüncesiyle bu projeye başlayan Mürekkep Ajans Başkanı, ünlü ressam Cüneyt Şenyavaş; gezegeni bir başka boyutuyla ele alıp birbirinden ilginç ve farklı Cryptopus’ları oluşturarak ekibi ile birlikte kapsamlı bir NFT projesine imza attı.

NFT olarak satışa sunulacak olan Cryptopus çizimlerinden her biri, gezegende yeni bir hikâyeyi de beraberinde taşıyor. Projenin çizgilerini bir adım daha ileriye taşımak için bir sonraki adımın çizgi roman dünyasına da taşınacağının sinyalleri veriliyor.

NFT koleksiyonerleri tarafından merakla beklenen bu özel koleksiyonun ön satışı 10 Aralık 2021 günü saat 22.00’de; genel satışı ise 13 Aralık 2021, saat 22.00’de https://cryptopusnft.io web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.