Skip to main content

Milliyet.com.tr, Gazetevatan.com ve Skorer.com ile Yandex arasındaki işbirliği, dün yapılan imza töreni ile kamuoyuna duyuruldu. Yapılan anlaşmaya göre, üç sitenin de ziyaretçileri, okudukları haberlerin içeriği ile bağlantılı anahtar kelimeleri tek…

Milliyet.com.tr, Gazetevatan.com ve Skorer.com ile Yandex arasındaki işbirliği, dün yapılan imza töreni ile kamuoyuna duyuruldu. Yapılan anlaşmaya göre, üç sitenin de ziyaretçileri, okudukları haberlerin içeriği ile bağlantılı anahtar kelimeleri tek ‘tık’la Yandex.com.tr’de arayabilecek. Ziyaretçiler bu sayede, Yandex’in arama teknolojilerinden faydalanarak, daha fazla bilgiye kolaylıkla ulaşabilecek. Bunun yanı sıra, her üç site içerisinde de Yandex teknolojileri kullanılarak arama yapılacak.
Milliyet.com.tr, Gazetevatan.com ve Yandex.Türkiye arasında yapılan ve haber portalleriyle bir arama motoru arasında Türkiye’de bir ilk teşkil eden işbirliği, Milliyet ve Vatan Gazeteleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yıldırım Demirören  ve Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın düzenledikleri imza töreni ile kamuoyuna duyuruldu.