Skip to main content

Microsoft Türkiye Xbox 360 oyun ve eğlence konsolunun Türkiye’de resmi olarak satışa sunulacağını dün akşam gerçekleştirilen özel bir parti ile duyurdu. Microsoft Türkiye’nin desteği ve Türkçe menü ile birlikte gelen…

Microsoft Türkiye Xbox 360 oyun ve eğlence konsolunun Türkiye’de resmi olarak satışa sunulacağını dün akşam gerçekleştirilen özel bir parti ile duyurdu. Microsoft Türkiye’nin desteği ve Türkçe menü ile birlikte gelen Xbox, yakın gelecekte sunulacak Türkçe servisleriyle kullanıcıların dijital hayatında yepyeni bir sayfa açıyor. 
Eğlenceyi sıra dışı bir deneyime dönüştüren Xbox için satışa sunulacağı gece yarısı oyun tutkunlarının kuyruklar oluşturması bekleniyor. 
Türkçe olarak Türkiye’de

Oyun tutkunlarının bir süredir merakla beklediği Xbox artık Türkçe menü ve Türkiye’ye özel hizmetleri ile geliyor. Xbox kullanıcıları sadece önyüzde değil, tüm içerik, servis, oyun ve üyeliklerin Türk lirası ile satın alınabildiği Xbox Mağazası’nda da Türkçe dil seçeneğini destekliyor. Böylece kullanıcılar konsol menüleri arasında Türkçe ilerleyebiliyorlar. 
En beğenilen ve yüksek ratingli oyunlarla geliyor

Lansmanla birlikte 4GB ve 250GB Xbox 360 konsollarının yanı sıra 320GB Limited Edition konsol da oyun severler ile buluşacak. Bu konsollar birbirinden güçlü Xbox oyunları ve özel paketleriyle satışa sunulacak. Halo4, Forza Horizon, Nike Training, Call of Duty Black Ops 2, Kinect Disneyland ve Kinect Sports gibi dünyanın en çok beğeni toplayan ve en iyi ratingleri alan oyunları da Xbox 360 ile birlikte oyun severler ile buluşacak. Xbox Live üzerinden sunduğu çoklu oyuncu desteği ile oyun tutkunlarına sevdiği oyunu eş zamanlı olarak dünyadaki milyonlarca insanla eş zamanlı olarak oynayabilme keyfi sunan Xbox, en geniş oyun kütüphanesine sahip konsol olarak da ön plana çıkıyor. 
Guiness rekorlu Kinect de Türkiye’de

Microsoft’un 2010 yılının Kasım ayında lanse ettiği ve 3 ayda 10 milyon adet satarak Guiness Rekorlar Kitabı’nda en hızlı satılan tüketici cihazı olarak yerini alan Kinect de Xbox 360 ile birlikte Türkiye’ye geliyor. 
Smartglass ile artık tüm mobil cihazlar Xbox’la konuşuyor

Microsoft’un geliştirdiği Smartglass teknolojisi sayesinde mobil cihazlar da Xbox konsolu aracılığıyla televizyonlarla adeta konuşur hale geliyor. Bulut entegrasyonu sayesinde, telefon ve tabletler uzaktan kumandasına dönüşüyor ve böylece müzik ve videoları kolayca yönetmek de mümkün oluyor. Uzaktan kumanda sistemi olan Smartglass, Xbox deneyiminin tüm cihazlarda ortak ve entegre işlemesini sağlayan ve kullanıcı deneyimini zenginleştiren bir teknoloji. Smartglass şu anda Windows 8 tabanlı tüm cihazlarda tam deneyim sağlarken diğer işletim sistemleriyle de entegre olabiliyor.

Xbox Live hizmetleri de hazır 
Xbox’ın “Live” hizmetler adı verilen servisleri de Türkiye’deki kullanıcılar için hazır. Live hizmetler sayesinde, öncelikle oyun tutkunları dünyada sayıları 40 milyonu bulan Xbox kullanıcıları ile eş zamanlı oyun oynayabilme ve rekabet edebilme şansını yakalıyor. 
Dünyanın en çok satan oyun ve eğlence konsolu Xbox 360’dan şu ana kadar 38 ülkede 69 milyonun üzerinde satıldı ve 56 milyar dolarlık bir satış hacmine ulaştı. Xbox için üretilen Kinect ürününün satış rakamı ise iki yıl içerisinde 20 milyonu aştı. 
Ön siparişler alınmaya başlıyor
9 Kasım’dan itibaren de 10 gün süreyle www.teknosa.com’dan 250GB ve 320GB’lık özel Halo4 konsol paketleri için ön sipariş alınmaya başlanıyor. Ön siparişten yararlanan Xbox kullanıcılarına bu özel konsol paketlerinin yanında 217 TL değerinde Halo’nun daha önceki 3 oyunu da hediye edilecek. 
Oyunseverler 19 Kasım’da Taksim’de buluşacak 
Xbox’ın Türkiye’ye gelişini kutlamak amacıyla Taksim İstiklal Caddesi’nde de çeşitli kutlamalar gerçekleştirilecek. Müzik, eğlence ve gösterilerle renklenecek geceyle birlikte Xbox’ın satışına Teknosa İstiklal Caddesi mağazasında başlanacak. Üstelik Xbox’ın Türkiye’deki ilk sahipleri bu geceye özel sürpriz hediyeler ve indirim fırsatlarından da yararlanabilecek. 
Ön siparişler ve avantajlı satış kampanyaları hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler XBOX Türkiye’deki resmi Facebook ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarında yapılacak olan duyuruları takip edebilirler.