Skip to main content

Migros, Türkiye’de girişimcilik ekosistemine değer katmak amacıyla Migros Up programını başlattı. 23 Aralık’a kadar yapılacak başvurular sonrasında seçilecek 5 girişimci, Silikon Vadisi uzmanlarından eğitim alacak, ayrıca projelerini Silikon Vadisi yatırımcılarına anlatma ve geri bildirim alma fırsatı yakalayacak.

Migros, girişimcileri desteklemek üzere kurduğu Migros Up platformunu duyurdu. Migros ve girişimci firmalar arasında ortak kültür oluşturan, yenilik üreten ve Türkiye girişimcilik ekosistemine değer katmayı amaçlayan bir program olan Migros Up, girişimcilere destek olmak ve işbirlikleri gerçekleştirmek üzere çağrıda bulunuyor.

Seçilecek 5 girişim hayalini Silikon Vadisi’ne taşınacak

Girişimlerle işbirliği geliştirme programı olan Migros Up kapsamında, duyurular yılın belirli dönemlerinde www.migrosup.com web sitesi üzerinden yapılacak. Duyurusu yapılan çalışma alanına uygun insan kaynakları uygulamalarından tedarik zinciri çözümlerine ve mağazacılık operasyonlarına kadar pek çok farklı alanda ürün veya hizmet sunan, ürün veya hizmeti kullanılabilir durumda olan, erken aşama teknoloji girişimlerinden, yatırım almış ve hızlı büyüme aşamasındaki girişimlere kadar, ölçeklenebilir iş modeline sahip ve fikir aşamasını tamamlamış tüm girişimlerin başvuruları değerlendirilecek. İlk adım olarak Şubat ayında düzenlenecek lansman kapsamında girişimcilerin başvuruları alınacak ve seçilen 5 girişimci Silikon Vadisi’ndeki yatırımcılarla buluşurken bu süreç için vadinin prestijli uzmanlarından da eğitim ve geri bildirim alacak. Kazanan ise Migros Up ile ilk işbirliği projesine başlayacak. 23 Aralık tarihine kadar yapılabilecek olan başvurular Migros’un uzman ekipleri tarafından, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği, ekibin yetkinliği, iş modelinin tutarlığı, çözüm olarak sunulan ürün/hizmetin başarısı ve Migros ile işbirliği potansiyeli kriterlerine göre değerlendirilecek.

Programa seçilen girişimciler ürün ya da hizmetlerini Migros uzmanları ile gerçek hayatta test ederek geliştirme imkanı bulacak. Girişimciler ayrıca Migros tarafından sağlanan kapalı ofis alanından ve diğer imkânlardan faydalanabilecek. Migros ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden mentorluk alma, yeni bakış açısı ve iş modelini geliştirmeye yönelik yeni fikirler alma fırsatı yakalayabilecek. Migros ile ortak çözüm geliştirme, işbirliği veya ürün/hizmet satışı ile ticari referans elde edebilecek. Migros Up faaliyetleri kapsamında tanıtım faaliyetlerine dahil olabilecek.