Skip to main content

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Çin merkezli Vivo, Türkiye Erkek A Futbol Milli Takım’ın “Ana Sponsoru” oldu.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Çin merkezli Vivo, Türkiye Erkek A Futbol Milli Takım’ın “Ana Sponsoru” oldu. 350 milyon kullanıcısı ve 2019’da 110 milyon adet cihaz satışıyla dünyanın önde gelen telefon markalarından biri olan vivo’nun Türkiye pazarına 3 ay önce iddialı bir giriş yaptığını sizlerle paylaşmıştık.

Vivo’nun, yapılan açıklamaya göre TFF ile gerçekleştirdiği sponsorluk Türkiye’ye verdiği değeri gösteriyor. Pandemi kısıtlamaları nedeniyle online basın toplantısı ile gerçekleştirilen sponsorluk imza töreninde konuşan Vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu, futbolun tüm dünyada birleştirici bir unsur olduğunu belirterek “Futbol tutku ve coşku dolu bir spor ve dünya çapında milyonlarca taraftara neşe ve heyecan veriyor. Futbolun ruhu, titiz ve sürekli ilerlemeyle yakından alakalı. Bunlar hem Türk Futbolu’nun hem de Vivo’nun ulusal ve global arenada paylaştığı değerler.” dedi.

İmza törenine video konferans yöntemiyle katılan TFF Başkanı Nihat Özdemir ise “TFF olarak futbolda değerli yatırımları olan Vivo ile iş birliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Federasyonumuz her zaman dünyanın en iyi markalarıyla iş birliği yapmıştır. Vivo’nun Türkiye pazarına girme kararı bizi bir araya getirdi. Çinli bir ortakla ilk kez iş birliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. Vivo küresel, öncü bir teknoloji şirketi ve onlarla olan ortaklığımız, Milli Takımımız için Dünya Kupası Elemeleri ve EURO 2020 öncesinde ekstra bir motivasyon olacaktır.” dedi.

Online imza törenine ayrıca, TFF Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Milli Kaleci Mert Günok da katıldı. Erkek A Milli Futbol Takımı’na “Ana Sponsor” olan Vivo, ayrıca A Milli Takım’ın “Resmi Akıllı Telefon Ortağı” olacak. Daha önce FIFA 2018 Dünya Kupası’nın ana sponsorları arasında yer alan şirket, Türkiye Erkek Futbol Milli Takımı haricinde EURO 2020 turnuvalarının da resmi akıllı telefon ortağı. Düzenlenen online imza töreni ve basın toplantısında vivo markasının Erkek A Milli Futbol Takım’ının ana sponsoru olduğunu duyurmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten belirten Vivo Türkiye CEO’su Andrew Liu, “Bu güzel ülkeye ve insanlarına sağlam bir bağlılıkla Ağustos 2020’de Türkiye pazarına girmekten onur duyduk ve bugün kararlılığımıza ve adanmışlığımıza yönelik somut bir adım atıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu ile bizi “resmi akıllı telefon ortağı”, daha da önemlisi önümüzdeki iki yıl boyunca Türkiye A Milli Takımı’nın güvenilir ortağı yapacak bir anlaşma imzalıyoruz.” dedi.