Skip to main content

Coronavirus dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. Microsoft, Covid-19 salgının yayılımını takip edebileceğiniz yeni bir harita yayınladı.

Dünyada dalga dalga yayılan coronavirus salgınının etkileri gün geçtikçe artmaya devam ederken, virüs salgınını, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan toplanan veriler ışığında oluşturulan haritayı sizlerle paylaşmıştık.  

Coronavirusünün yayılımını takip edebileceğiniz gerçek zamanlı harita benzeri bir harita oluşturan Microsoft, Bing takımı tarafından oluşturulan bir harita geliştirdi. Harita üzerinden resmi kaynaklar tarafından paylaşılan tüm Corona COVID-19 vakalarını görmek mümkün. Haritada yer alan bilgiler World Health Organization (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ve European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) gibi kaynaklardan elde ediliyor.

Microsoft tarafından kullanıma sunulan harita, Coronauvirus salgınının ülkelere göre dağılımını da gösteriyor. Herhangi bir ülkeye tıkladığınızda ise o ülkedeki Coronavirus COVID-19 vakaları ile ilgili detayları da görebiliyorsunuz. Haritanın Türkçe olduğunu da belirtelim. Microsoft tarafından paylaşılan haritaya buradan ulaşabilirsiniz.