Skip to main content

Microsoft, Phone Link senkronizasyonu için iOS desteğini tüm Windows 11 kullanıcılarına sunmaya başladı.

Microsoft, iPhone kullanıcılarının telefonlarını Windows 11 bilgisayarlara bağlamasına olanak tanıyan iOS için yeni Phone Link özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Microsoft yaptığı açıklamada, iOS desteğini Mayıs ortasına kadar tüm Windows 11 kullanıcılarına sunmayı planladığını söyledi.

Şubat ayında önizlemesi sunulan yeni özellik, Bluetooth teknolojisini kullanıyor ve yalnızca iPhone 14 ve üzeri modeller için mevcut. Microsoft, Phone Link’in iOS sürümünün “aramalar, mesajlar ve kişilere erişim için temel iOS desteği” sağladığını söylüyor. Yani Phone Link; aramaları, mesajları ve kişileri PC ile senkronize etmeye olanak tanıyor.

Bir Windows 11 cihazına bağlandıktan sonra, yanıtlama (veya reddetme) özelliğiyle aramalar ve mesajlar için bildirimler alınabiliyor. Ara bağlantı ayrıca Photos uygulamasıyla bir iCloud entegrasyonu içeriyor, böylece iPhone fotoğraflarına PC’den erişilebiliyor. Ancak Microsoft, grup mesajlaşmasının ve video/fotoğraf paylaşımının şu anda kullanılamadığını belirtiyor.

Windows 11 kullanıcıları, Windows görev çubuğunda Phone Link’i arayarak özelliğin kullanılabilir olup olmadığını kontrol edebilir. Phone Link’i etkinleştirmek için Microsoft’un paylaştığı kurulum adımları takip edilebilir.

Kaynak: Microsoft Rolls Out Tool That Connects Your iPhone to Your PC – CNET