Skip to main content

Microsoft, dördüncü çeyrek gelirlerini açıkladı. Şirket dördüncü çeyrekte geçen yıl aynı dönemine göre yüzde 10 artışla 19,90 milyar dolar gelir ve 4,97 milyar dolar kazanç elde etti. Microsoft’un gelir sonuçlarından…


Microsoft, dördüncü çeyrek gelirlerini açıkladı. Şirket dördüncü çeyrekte geçen yıl aynı dönemine göre yüzde 10 artışla 19,90 milyar dolar gelir ve 4,97 milyar dolar kazanç elde etti. Microsoft’un gelir sonuçlarından en dikkat çekici olanı ise Surface RT’nin envanter ayarlamalarından ötürü 900 milyon dolar kayba uğramış olması. 

Microsoft’un 900 milyon dolarlık kayıp da şirketin Surface RT fiyatında 150 dolar düşürmesinin birkaç gün sonrasında yaşandı. Her ne kadar şirket toplam gelirlerinden 900 milyon dolarlık kayba uğrasa da Microsoft, bir önceki yıla göre gelirlerini artırmış durumda. 
Microsoft, henüz Windows 8 satışları veya gelirleri hakkında detaylı bilgi açıklamadı. Ancak muhtemelen Surface RT’nin kaybını önlemek için önümüzdeki çeyrekte daha iyi bir sonuç elde etmiş olması tahmin ediliyor. 
Verge’te yer alan habere göre; Microsoft’un 3-5 milyon arasında değişen bir sayıda üretimin gerçekleştirdiği tabletten Mart ayında bir milyon adet sattığı iddia ediliyor.