Skip to main content

  Sosyal ağ sitelerinde gerçekleşen siber suçlara karşı popüler sitelerle işbirliği yapan Kaspersky Lab, LinkedIn’in 225 milyonu aşan üyelerinin internet üzerinde kimliklerini ve verilerini de ücretsiz olarak koruyor.  Güvenli içerik…

 
Sosyal ağ sitelerinde gerçekleşen siber suçlara karşı popüler sitelerle işbirliği yapan Kaspersky Lab, LinkedIn’in 225 milyonu aşan üyelerinin internet üzerinde kimliklerini ve verilerini de ücretsiz olarak koruyor. 

Güvenli içerik yönetim çözümleri sunan Kaspersky Lab’in verilerine göre, 2012’de etkilenen bilgisayarların yüzde 80’i, internet üzerinde gezinirken saldırıya uğramış durumda. Bunun yanında 2012’de kimlik avcılarının öncelikli hedeflerinin de popüler sosyal ağlar olması (yüzde 24,5) da, bu konuda önlem alınması gerektiğini ortaya koyuyor. 
Bu amaçla LinkedIn’le de işbirliği yapan Kaspersky Lab, kullanıcıların çevrimiçi gezinirken kendilerini korumaları için kolay ulaşılabilir ve güvenli bir yöntem sağlayan güvenlik koruması yazılımı ‘LinkedIn Safety Center’ üzerinden ücretsiz olarak sunuyor.