Skip to main content

Ses alanında teknolojiler geliştiren Sestek, yeni bir mobil uygulama projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle başlayan projede, ilköğretim öğrencilerinin İngilizce eğitimine katkıda bulunacak bir mobil uygulama ile telaffuz,…

Ses alanında teknolojiler geliştiren Sestek, yeni bir mobil uygulama projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle başlayan projede, ilköğretim öğrencilerinin İngilizce eğitimine katkıda bulunacak bir mobil uygulama ile telaffuz, okuma ve dil bilgisi becerilerinin  geliştirilmesi hedefleniyor.
 iPhone/iPad cihazlarıyla uyumlu yeni mobil uygulama, üç temel modül ile çocukların İngilizce eğitimine  katkıda bulunacak.
Bu üç modülden Telaffuz modülü, kullanıcıların söylediği İngilizce sözcükleri tanıyarak, telaffuzlarını değerlendirecek ve olması gereken telaffuzla karşılaştırarak bir puan verecek.  
İkinci modül olan Okuma modülü, kullanıcıların okuma becerilerini geliştirmek için uygulama içerisinde tanımlı kitapları ya akıllı telefonlarına internetten indirebilecekleri metinleri konuşma sentezi ile  seslendirecek. 
Üçüncü modül olan Dilbilgisi modülü ise temel dilbilgisi kurallarını kullanıcılara eğlenceli bir arayüz ile aktaracak ve çeşitli testler sunacak.