Skip to main content

Microsoft’un sanal gerçeklik başlığı HaloLens hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Microsoft HaloLens’in açıklanan yeni kullanım özellikleri haberimizde…

Microsoft’ta teknik evangelist olarak çalışan Bruce Harris, Tel Aviv’de katıldığı bir etkinlikte HaloLens hakkında yeni teknik bilgiler verdi. Bruce Harris’in verdiği bilgiye göre, holografik sanal gerçeklik gözlüğü, Bluetooth ve kablosuz ağ dışında bağlantıya sahip olmayacak. Tamamen kablosuz olarak çalışacak cihaz, kablosuz desteğe sahip olan diğer cihazlarla iletişim sağlayabilecek. Kablo seçeneği sunulmayacağının altı çizilen HaloLens başlığı, hafif kullanımda 5.5 saat, yoğun kullanımda ise 2.5 saat batarya süresiyle kullanılabilecek.

Microsoft Halolens, gerçek dünyaya interaktif sanal objeler yerleştirebiliyor ve bu objeler ile etkileşime girilebiliyor. Harris verdiği bilgilerde, HoloLens’in internet üzerinden diğer HaloLens’lere bağlanarak, deneyimlenen gerçekliğin aynı anda başkalarıyla da paylaşılabileceğini belirtmiş.

2016’nın ilk çeyreğinde geliştiricilere gönderileceği ve geliştirici fiyatının 3bin dolar olacağı söylenen Microsoft HoloLens‘in son kullanıcı fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.