Skip to main content

Teknoloji dehası Steve Jobs’un yeni filminin yankıları henüz daha sona ermemişken, Apple CEO’sunun hayatı şimdi de Bill Gates’in eşliğinde müzikal oluyor

Teknoloji dünyasının iki dev ismi Steve Jobs ve Bill Gates’in hayatını anlatan Nerds adlı müzikal New York’ta izleyicileriyle buluşuyor.

Broadway’de sahnelenecek “Nerds” adlı müzikalde hologram kullanılacak ve izleyicilerin sanatçılarla iletişim kurmasını sağlayacak bir uygulama da yer alacak. İzleyiciler müzikalin nasıl sonlanacağını bu uygulama sayesinde tercih edebilecekler.

Steve Jobs ve Bill Gates’in isimlerinin bu kez farklı bir biçimde ölümsüzleşeceği müzikal ile ilgili yapılan basın açıklamasında, “Amerika’nın en ünlü garaj mucitlerinin, disket çağından iPhone fenomenine kadar süren yolculuklarını müzikal olarak izlemek için sahnede yerinizi alın.” İfadeleri yer alıyor.

Steve Jobs ve Bill Gates’in hayatının Broadway’de sahneleneceği müzikalin oyuncuları henüz açıklanmadı. “Nerds” 21 Nisan tarihinde New York’taki Longacre Tiyatrosu’nda düzenlenecek gala ile izleyicilerin beğenisine sunulacak. 21 Nisan’dan itibaren sahnelenecek müzikalin biletlerini şimdiden satın almak mümkün.