GERÇEK ZAMAN

Digital Age | 16.06.2022 - 16:48

Metaverse için parfüm üretimi başlıyor

Byredo ve RTFKT, metaverse için dijital aura üretmek amacıyla iş birliği yapacaklar. Dijital aura sahipleri NFT’ler ile ilişkilendirilmiş fiziksel parfümlerin de sahibi olacaklar.

Nike tarafından yakın zamanda satın alınan dijital moda startup’ı RTFKT ile iş birliğine giden lüks parfüm üreticisi Byredo, metaverse için parfüm üretimine başlayacak. Bu iş birliği ile metaverse avatarları tarafından giyilebilecek dijital auralar ile fiziksel ve dijital parfümler üretilecek. Fiziksel parfümlerin şişelerinde NFT’ler ile ilişkilendirilmiş NFC etiketleri bulunacak.

İş birliği, Paris menşeili M/M adlı ajans ile çalışılmasını da içeriyor. M/M ile birlikte duyguları sembolize eden (keskinlik, uyum, saflık ve erdem) 26 içeriği görsel olarak tasarlayacak olan Byredo ve RTFKT, bu içerikleri RTFKT’nin avatar ekosistemi içerisinde satışa sunacaklar. Sınırlı sayıda satış yapılacak.

Bu proje Byredo’nun ilk metaverse projesi olmakla birlikte, RTFKT’nin daha önce Nike ile birlikte Cryptokicks projesini gerçekleştirdiği, dijital spor ayakkabı tasarımı ve satışı yaptığı biliniyor.

Kaynak: A perfume in the metaverse? Byredo and Rtfkt bet on visual “aura” – Vogue Business