Skip to main content

Meta, Facebook ve Instagram’da NFT desteğini sonlandırmayı planlıyor.

Dijital varlıklar pazarına girmesinden bir yıldan kısa bir süre sonra Meta, Facebook ve Instagram’da NFT desteğini sonlandırmayı planlıyor.

Meta Ticaret ve Fintech Lideri Stephane Kasriel, paylaştığı tweet’te, “Şirket genelinde, odak noktamızı artırmak için neye öncelik verdiğimizi yakından inceliyoruz. Üreticileri, insanları ve işletmeleri desteklemenin diğer yollarına odaklanmak için dijital koleksiyon ürünlerini (NFT’ler) şimdilik azaltıyoruz” dedi.

Instagram, geçen Mayıs ayında NFT’leri test etmeye başlamıştı ve ABD merkezli sanatçı ve koleksiyoncuların NFT’leri sosyal medya platformunda paylaşmasına izin vermişti. Ağustos ayında Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram’ın NFT desteğini 100’den fazla ülkeye genişleteceğini duyurmuştu.

Meta, NFT’lere odaklanmasına ara verse de, şirket hâlâ teknoloji tekliflerini finans sektörüyle entegre etmek için çalışmayı planlıyor. Kasriel, bir diğer tweet’inde ise “İnsanların ve işletmelerin gelecekte ihtiyaç duyacağı fintech araçlarına yatırım yapmaya devam edeceğiz. Meta Pay ile ödemeleri kolaylaştırıyoruz ve Meta genelinde mesajlaşma ödemelerine yatırım yapıyoruz” dedi.

Meta’nın NFT desteğini ne zaman sonlandırmayı planladığı henüz net değil.

Kaynak: Meta to Wind Down NFT Support on Facebook, Instagram – CNET