Skip to main content

Mercedes-Benz Otomotiv, genç kadınları sosyoekonomik olarak güçlendirmek ve kariyer yolculuklarında desteklemek için She’s Mentoring Programı’nı hayata geçirdi.

Mercedes-Benz Otomotiv, 20 Şubat’ta düzenlediği basın toplantısında She’s Mentoring Programı’nı hayata geçirdiğini duyurdu. Moderatörlüğünü She’s Mentoring paydaşlarından Oggusto Kurucusu Özlem Güsar’ın yaptığı toplantıda Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli, The Good Factor Kurucu Ortağı, Köy Okulları Değişim Ağı (KODA) Başkanı ve Sivil Toplum için Destek Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer ve İyi ki Vakfı Kurucusu Füsun Kunar konuşmacı olarak yer aldı.

Toplantıda paylaşılan bilgilere göre; başarılarıyla kendinden söz ettiren She’s Mercedes kadınları, bu mentorluk programıyla ilk aşamada başvurular arasından seçilen 30 başarılı kadına, “sürdürülebilirlik”, “inovasyon & teknoloji” ve “yaratıcı endüstriler” olmak üzere üç farklı kategoride mentorluk yapacak. Mentorink platformu üzerinden gönderilen başvuruların ardından elemeleri geçen mentiler, kendi kategorilerinden bir mentor ile birebir çalışma imkânı bulacak.

Mart ayında başlayacak ve 4 ay sürecek program boyunca, mentorlar deneyimlerini ve uzmanlıklarını mentilere aktaracak, böylece onların projelerini ilerletmelerine yardımcı olacak. Bu şekilde, mentiler kariyer hedefleri için strateji geliştirme ve profesyonel ağlarını kurma konusunda mentorlardan destek alabilecek.

Menti olarak seçilmeyen ancak jüri seçimi öncesinde son eleme aşamasına gelen adaylar, ilgili kategori liderleriyle birlikte online eğitimlere ve She’s Dreaming buluşmalarına katılma imkânı elde edecek. Bu buluşmalar sayesinde katılımcılar, “Kişisel Farkındalık, Öz Motivasyon & İlham, Yeni Nesil Liderlik ve Networking & Ağ Kurma” gibi çeşitli konulardaki online eğitimlerle kendilerini geliştirme fırsatı bulacak.

Toplantıda konuşan Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ezgi Yıldız Kefeli, Mercedes-Benz’in kadınlara verdiği desteği artırmak ve topluma değer katmak amacıyla She’s Mercedes platformunu bir adım daha ileriye taşıyarak ‘She’s Mentoring’i hayata geçirdiklerini ifade etti. Bu program ile başarılı genç kadınlarımızın hayatlarında fark yaratacaklarına ve geleceğin She’s Mercedes’lerini yaratacaklarına inandıklarını söyleyen Kefeli, “Bu program ile 3 farklı kategoride birinci olarak seçilen mentilere toplamda 1 milyon TL’lik para ödülünü vererek hayatlarına pozitif bir katma değer katacak olmanın şimdiden mutluluğunu yaşıyoruz. Mentilerimiz, bu ödülü tercihlerine göre yurt içi veya yurt dışı eğitim desteği kapsamında kullanabilecekler” diye konuştu.

Toplantının sonunda She’s Mentoring filminin gösterimi de yapıldı.

She’s Mentoring programına ait başvurular, www.mercedes-benz.com.tr/shes-mentoring linki üzerinden 8 Mart 2024 tarihine kadar devam edecek.