Skip to main content

Cinema8 ve Dailymotion, interaktif video alanında stratejik bir ortaklığa imza attı.

Yapay zekâ tabanlı video deneyim platformu Cinema8 ve video çözüm hizmetlerinde lider markalardan Dailymotion, stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Paylaşılan bilgilere göre bu işbirliği ile tarafların yetenekleri birleştirilerek kullanıcılara eğitim, pazarlama, kurumsal iletişim ve eğlence alanlarında interaktif deneyimler sunulması amaçlanıyor.

Her iki firma tarafından yapılan açıklamaya göre bu işbirliğinin hem Dailymotion hem de Cinema8’e birçok fayda sağlaması bekleniyor. Dailymotion, Cinema8 ile ortaklık kurarak işletmelerin yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmalarını ve özellikle e-öğrenme, video pazarlama ve kurumsal iletişim alanlarında katılım hedeflerine ulaşmalarını sağlayan etkileşimli video oynatıcı sunabilir. Cinema8’in oyunlaştırma, kişiselleştirme ve alışveriş öğeleri gibi çeşitli interaktif özelliklerinin yanı sıra ekran kaydetme ve video düzenleme gibi video oluşturma araçları artık Dailymotion aracılığıyla daha geniş bir müşterinin kullanımına sunulacak. Cinema8 ayrıca Dailymotion’ın barındırmadan teslimata kadar en son teknolojiye sahip video teknolojilerinden faydalanarak daha kapsamlı video yönetim araçlarına yönelik teklifini tamamlayabilir.

Cinema8 kurucusu ve CEO’su Alişan Erdemli Dailymotion ile ortaklığı interaktif video teknolojilerinin global ölçekte daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak ve dijital video deneyimini yeniden tanımlayacak bir adım olarak nitelendirdi.

Dailymotion EMEA Bölgesi İş Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Remi Leclancher ise Cinema8’in yenilikçi yaklaşımının müşterilerine sunduğu dijital video çözümlerini zenginleştirecek bir gelişme olarak ifade etti.

Dijital video çözümlerinin sınırlarını zorlamaya kararlı olduklarını dile getiren Cinema8 ve Dailymotion yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bu ortaklık yalnızca her iki kuruluş için de önemli bir gelişmeyi simgelemekle kalmıyor, aynı zamanda dijital çağda izleyici etkileşimini yeniden tanımlamayı vaat eden interaktif video içeriğinde yeni bir çağın habercisi.”