Skip to main content

Logitech Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Müdürü Mustafa Uyar ile Logitech’in video konferans çözümlerini konuştuk.

Video konferans çözümleri, iş hayatındaki üretkenliği artırması nedeniyle son yıllarda dünyanın önde gelen birçok şirketi tarafından yatırım yapılan alanlardan biri konumunda bulunuyor. Logitech de yatırımlarına ivme kazandırdığı bu alandaki faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor. Günümüz dünyasında çalışma trendlerine bakıldığında, şirketlerde bulut tabanlı iletişim sistemi ile video konferans sistemlerinin kullanımının artması, çalışanların haftanın belli günlerinde şirket dışından çalışması, genç çalışanların her gün giderek daha fazla görüntülü görüşme yapması, farklı çalışma ortamlarına sahip olma isteği gibi dinamikler öne çıkıyor.

Video konferans sistemlerinin teknoloji anlanında büyük potansiyele sahip yatırım alanlarından biri olduğuna vurgu yapan Logitech Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Müdürü Mustafa Uyar, bugün halen başlıca şirketlerin toplantı odalarının yüzde 95’inde video konferans çözümlerinin bulunmadığı dikkate alındığında, Logitech olarak çok ciddi bir fırsat gördüklerini ve video konferans çeşitlendirmek amacıyla önemli yatırımlar yaptıklarını ifade ediyor. Logitech Türkiye ve Orta Asya Ülkeleri Müdürü Mustafa Uyar ile yaptığımız röportajımızı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz…

Logitech video konferans çözümleri

Basit ve kompakt tasarımıyla öne çıkan Logitech MeetUp, üzerinde hoparlör, mikrofon ve yakınlaştırma yapabilen bir kameraya sahip. Küçük odalar için tasarlanan ve şu ana kadar toplam 21 ödül alan MeetUp, ultra geniş lensi ve RightSense yazılımıyla herkesi çerçeve içerisinde tutabiliyor.

Orta ve büyük ölçekli odalar için tasarlanan Rally/Rally Plus, 4K çözünürlüğe sahip PTZ kamerası ile üstün kaliteli görüntü, Computer-Vision tabanlı oto-çerçeveleme ile de herkesin net şekilde görülmesini sağlıyor.

Tek dokunuşla tüm toplantı odalarına kolayca katılmayı sağlayan TAP, toplantı odalarını kolayca kontrol etmeye destek oluyor.

Bireysel çözümler için ise Logitech Brio kamera, Zone Wireless ve Zone Wireless Plus kulaklıklar, kullanıcıların kişisel masalarını profesyonel hale getirerek üretkenliklerini artırıyor.