Skip to main content

Lenovo, Mobile World Congress’te Snapdragon işlemcili ilk Thinkpad’i duyurdu.

Microsoft ve Qualcomm ile iş birliğine giden Lenovo, Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress’te Qualcomm’un en yeni işlemcilerinden olan Snapdragon 8cx Gen 3 işlemcili yeni laptop’u ThinkPad X13s’i duyurdu. Sızdırılan Geekbench skorlarına göre bu işlemcinin tek ve çoklu çekirdek performansı Intel’in 11. nesil Core i5 işlemcilerinin performansına eşdeğer.

Bu performansın pek çok kullanıcı için yeterli olacağının, özellikle de işi gereği interneti kullanmak, doküman hazırlamak ve video görüşmelere katılmak zorunda olan kullanıcılar için ideal olduğunun altını çizen Review Geek, bu ThinkPad modelinin en önemli özelliğinin 28 saatlik pil ömrü olduğunu belirtiyor. Öte yandan, aynı makalede Lenovo’nun 28 saatlik pil ömrüne lokalde bulunan videoları oynatarak ulaştığına ve bu testin yanıltıcı olabileceğine değiniliyor; laptop’un çalıştıracağı çoğu uygulamanın daha fazla güç tüketimine yol açacağından dolayı pil ömrünün daha kısa olabileceğinin altı çiziliyor.

Fansız tasarımı, 13,3 inçlik 16:10 orana sahip ekranı ve opsiyonel olan mmWave 5G desteği bulunan laptop’un 8 megapiksellik bir kameraya, video görüşmeler için üçlü mikrofon yerleşimine ve Windows Hello desteğine sahip olduğu da ayrıca aktarılıyor.

Kaynak: Lenovo Announces the First Snapdragon-Powered ThinkPad – Review Geek