Skip to main content

Layers HR, yapay zekâ desteğiyle karmaşık insan kaynakları süreçlerini kolaylaştırarak şirketlerin daha çevik ve rekabetçi olmalarını sağlıyor.

Yeni nesil yapay zekâ destekli insan kaynakları ve işgücü yönetimi platformu Layers HR, şirketlerin ihtiyacı olabilecek tüm İK operasyonlarını tek bir uygulamada birleştirdiğini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre; yapay zekâ desteğiyle karmaşık insan kaynakları süreçlerini kolaylaştırarak şirketlerin daha çevik ve rekabetçi olmalarını sağlayan Layers HR, ihtiyaca göre özelleştirilebilen, sade, kullanımı kolay yepyeni bir İK yönetim platformu sunuyor. Hem web hem de mobil üzerinden erişim sağlanabilen çoklu dil desteğine sahip modülleriyle çalışanların İK yaşam döngüsünü uçtan uca yönetmelerini sağlıyor. Bulut tabanlı SaaS yazılım ile küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin dijital insan kaynakları dönüşümünü gerçekleştiren Layers HR, işletmelerin uygun maliyetli ve kolay erişilebilir şekilde daha etkili bir iş gücü yönetimi stratejisi geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Layers HR personel veri tabanı, iç iletişim portalı, işe alım merkezi, raporlar, oryantasyon, OKR ve KPI performans yönetimi, 360 geri bildirim merkezi, eğitim merkezi, oyunlaştırma gibi insan kaynaklarının tüm fonksiyonlarının tek bir platform üzerinden kolayca yönetilmesini sağlıyor. Tüm İK süreçlerinin kuruma özel olarak tasarlanabildiği çözümlerle Layers HR, insan kaynakları profesyonellerinin ve çalışanların ihtiyaç duyabileceği tüm modülleri içinde barındırıyor.

Layers HR yapay zekâsının yetenekleri

Aktarılan bilgilere göre Layers HR yapay zekâsı, çalışanların sesli veya yazılı komutlar ile yıllık izin, masraf, avans, seyahat vb. taleplerini iletebilmelerini sağlıyor. Çalışanların performans verilerini analiz ederek objektif ve veriye dayalı değerlendirmeler sunan Layers HR yapay zekâsı işe alım sürecinde adaylarla etkili ve verimli bir şekilde iletişim kurarak soruları yanıtlıyor ve iş başvuru sürecini kolaylaştırıyor.

İşe alım sırasında adaylarla mülakatları gerçekleştirerek şirketlerin ihtiyaçlarına en uygun adayları hızlı ve doğru bir şekilde belirlemesine yardımcı oluyor. Çalışanların ve adayların yetkinlik, yetenek, deneyim ve uygunluklarını kapsamlı ve objektif bir şekilde analiz ederek işe alım uzmanlarına en uygun adayları seçme konusunda ayrıntılı bilgi ve içgörü sunuyor.

Layers HR Teknoloji ve Üründen Sorumlu CPO’su Eray Karakullukçu

Layers HR Teknoloji ve Üründen Sorumlu CPO’su Eray Karakullukçu

“Geleceğin insan kaynakları dünyasını AI şekillendirecek”

Layers HR Teknoloji ve Üründen Sorumlu CPO’su Eray Karakullukçu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada yeni nesil İK teknolojilerinin iş dünyasının geleceğine yön verdiğini belirterek, “İşe alım, eğitim ve geliştirme, performans yönetimi ve diğer İK işlevlerinde yapay zekâ ve otomasyonun kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Standart insan kaynakları operasyonları da yerini artık yapay zekâya bıraktı. Aday bulma, mülakat ve aday süreç yönetimi aşamalarında yapay zekânın insan kaynakları süreçlerini daha etkili ve verimli hale getirdiğini söylemek mümkün. Geleceğin insan kaynakları dünyasını AI şekillendirecek diyebiliriz. Layers HR’ı insan kaynakları operasyon süreçlerine yapay zekâ ile çözüm getirmek için geliştirdik. Layers HR olarak insan kaynakları süreçlerinin tümünü yapay zekâ tarafından yönetilebilir kılmayı ve bu alanda dünyanın en önemli tedarikçileri arasında yer almayı hedefliyoruz” dedi.