Skip to main content

2020 yılında kurumsal yatırımcıların dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’e hücum etmesinden güç alan Ethereum, tüm zamanların en yüksek değerine doğru ilerliyor.

Kripto para birimlerinin büyük yükselişi sürüyor. 2020 yılındaki bu trend 2021’de de devam ediyor. Kripto para birimleri giderek daha fazla yatırımcının ilgisini çekmeye başladı. Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri Ocak ayının başlarında ilk kez 1 trilyon doların üzerine çıktı. Kısmen 2020 yılında kurumsal yatırımcıların dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’e hücum etmesinden güç alan Ethereum, tüm zamanların en yüksek değerine doğru ilerliyor.

Bitpanda’nın Türkiye ve MENA Bölgesi Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz, konuyla ilgili şunları söyledi: “Kripto para birimlerinin patlama yaptığı bir dönemdeyiz. Kısmen 2020 yılında kurumsal yatırımcıların dijital altın olarak adlandırılan Bitcoin’e hücum etmesinden güç alan Ether, tüm zamanların en yüksek değerine doğru ilerliyor. Bu para birimi, bankalar gibi geleneksel aracıları ortadan kaldıran merkezsizleştirilmiş finans alanında faaliyet gösteren kişiler için oldukça popüler bir kavram. Ulaşmış olduğu en üst seviyeden sonra volatil bir seyrin ardından bir kez daha 1.600 USD gibi tüm zamanların en yüksek değerine tırmanan Ethereum, 2021 yılında Bitcoin’in yüzde 25’lik artışını geride bıraktı. Bitcoin’den sonraki en büyük kripto para biriminin bu yükselişi daha organik ve kripto içerisinden kaynaklanıyor gibi görünüyor. Yatırımcıların bu para birimlerini destekleyen projelerdeki değeri görmeye başlamasıyla, piyasada heyecan artarak kripto para birimleri dünyasının tamamına yayılıyor.”