Skip to main content

Yavru kedilerle “terapi” olabileceğini daha önceden hayal ettiniz mi?

Hafta sonuna yaklaşmışken; kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Haftanın son iş günü olduğu için mutlu musunuz yoksa haftanın tüm yorgunluğu üzerinizde mi?

Kendinizi yorgun hissedenlerdenseniz; kedi terapisi işinize yarayabilir. Rahatlama, dinleme, gülümseme ve esnemeler, terapinin yan etkileri olarak sayılabilir.

Yavru kedilerle terapi (Kitten Therapy) çalışması, Los Angeles merkezli Soul Pancake kreatif ajansı ve Purina Tidy Cats (kedilerin bulunduğu evler için temizlik ürünleri sunuyor) tarafından oluşturuldu. Geçtiğimiz günlerde YouTube’da paylaşılan videonun izlenme sayısı 4 milyonu geçiyor.

Los Angeles mahkeme binası yakınında kurulan camlarla çevrili alanda bir minder ve kulaklık bulunuyor. Ücretsiz olarak sunulan bu terapi seansına katılanlar, odadaki kulaklığı takıp; yönlendirmelerle rahatlamaya çalışıyorlar. Gözlerini kapalı tutan katılımcılar, kulaklıklardan kedi mırıldamalarını duyuyorlar. Terapi katılımcılarını gülümseten bu adımların ardından gözlerini açtıklarında bir sürprizle karşılaşıyorlar. Katılımcılar, küçük kapılardan içeri giren yavru kedilerle buluşuyor. Sevimli video çalışmasında yer bulan kediler bölgedeki bir barınaktan sağlanmış.

Böyle bir terapi çalışmasına siz de katılmak ister misiniz? Bizimle görüşlerinizi paylaşın.

Kaynak: Huffington Post