Skip to main content

Amazon, otel rezervasyonlarının da yapılabildiği bir seyahat sitesi oluşturmak istiyor olabilir

“Bir tatile ihtiyacım var!” diyenlerdenseniz belki de bir istek listesi (Wish List) oluşturma zamanınız gelmiştir. Böylelikle yakın arkadaşlarınız bu isteğinizi görüp; size bir jest yapabilir. Eğer söylentiler doğru çıkarsa; Amazon’un sunmayı planladığı seyahat uygulamasının özelliklerinden biri de bu olacak.

Seyahat haberleri sitesi Skift’te yer alan habere göre; Amazon, büyük kentlerin yakınında bulunan bağımsız otel ve tatil yerleriyle çalışıyor. Böylelikle Amazon, yeni seyahat departmanının inşasını atabilecek.

Paylaşılan habere göre; yeni servisin 1 Ocak 2015’te hayata geçeceği ve ilk olarak New York, Los Angeles ve Seattle kentlerine yakın otel seçenekleri de sunulacak.

Sunulması beklenen site modeli de oldukça basit. Sitede oteller, mevcut odalar, fiyatlandırma ve fotoğraflar da listeleniyor. Yapılacak her rezervasyon için de yüzde 15 komisyon alınması bekleniyor.

Skift’e konuşan otel sahipleri, Amazon’un son birkaç haftadır site projesine katılmaları yönünde görüşmelerde bulunduklarını belirtti. Amazon’un uyguladığı en iyileri bulma yönteminde TripAdvisor puanlamalarının kullanıldığı iddia ediliyor.

Yayımlanan haber ayrıca Amazon Travel’in ana odağı, ulaşımdan ziyade mekânlar olacağı bilgisi düşülüyor.

Kaynak: Gizmodo

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı Luke Dorny