START UP

DigitalAge | 09.10.2020 - 17:40

Kadın girişimcilerin desteklendiği SheMeansBusiness Programı’nın ikinci dönemi başlıyor

Facebook, Türkiye’de ilk olarak 2018 yılında hayata geçirdiği SheMeansBusiness Programı'nın ikinci dönemini başlatıyor.

Facebook, Türkiye’de ilk olarak 2018 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle hayata geçirdiği #SheMeansBusiness programının ikinci dönemini başlatıyor. Covid-19 sonrası dönemde kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine destek olmayı hedefleyen program kapsamında Facebook, TOBB ve Habitat Derneği (Habitat) 2021 yılının Haziran ayına kadar Türkiye genelinde 1.500 kadın girişimciye dijital eğitimler verilecek.

Facebook, #SheMeansBusiness programının ikinci döneminde hem sosyal hem de ekonomik anlamda büyük öneme sahip olan girişimci kadınlara, pandemi gibi zorlu bir dönemde bir araya gelerek paylaşım yapabilecekleri ve hep birlikte işletmelerini büyütebilecekleri bir alan sunmayı hedefliyor.

#SheMeansBusiness programı ile Türkiye’deki kadın girişimcilerin pandeminin getirdiği zorlu süreci daha kolay atlatmalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini belirten Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş şöyle dedi: “#SheMeansBusiness programımızın ikinci dönemini TOBB ve Habitat iş birliğiyle Türkiye’de hayata geçiriyoruz. Hedefimiz, Haziran 2021’e kadar ülkemizin farklı illerinden 1,500 kadın girişimciye ve küçük işletme sahibine dijital pazarlama alanında destek olmak. Çünkü biliyoruz ki, kadın girişimcilerin ülkelerinin ekonomisine katkı sağlamalarının yolu, yaşadıkları engellerin belirlenmesinden ve bu engellerin ortadan kaldırılmasından geçiyor. Önümüzdeki süreçte de #SheMeansBusiness ile Türkiye’deki kadınların girişimci ruhunu ve yaptıkları çalışmaları desteklemeye, kamuoyu ile paylaşmaya ve hep birlikte bu zor günlerden daha güçlü ve iyimser çıkmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Programla ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.