Skip to main content

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, gazeteci Özgür Gürbüz’ü İletişim Koordinatörü ve Basın Müşaviri olarak atadı.

Digital Age yazarlarından, basın dünyasının tecrübeli ismi Özgür Gürbüz, İzmir Büyükşehir Belediye‘sine İletişim Koordinatörü ve Basın Müşaviri olarak atandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından İletişim Koordinatörü ve Basın Müşaviri olarak atanan Gürbüz, tanıtım bölümünde de görev alacak.

Özgür Gürbüz Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu, Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama, Oxford Brookes Üniversitesi’nde de Bilgisayar Programcılığı üzerine yüksek lisans yaptı. 1994 yılından bu yana çevre, ekonomi ve enerji üzerine yazılar yazan Özgür Gürbüz, Digital Age’in yanı sıra aralarında BirGün, Yeni Yüzyıl, Liberal Bakış, Milliyet, Referans, Yön Radyo, Habertürk ve Sabah‘ın da bulunduğu birçok gazete ve dergide özelikle enerji konusu üzerine yazılar yazdı.

Gazetecilik yapmadığı yıllarda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışan Gürbüz, WWF-Türkiye’de (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) iletişimden, Greenpeace Akdeniz’de ise kampanyalardan sorumlu müdür olarak çalıştı.

İzmir’deki görevine geçmeden önce danışmanlık yapan Gürbüz, iletişim konusunda eğitimler veriyordu.