SOSYAL MEDYA

DigitalAge | 22.07.2019 - 11:27

Instagram’ın beğeni özelliğini gizlemesi ne anlama geliyor?

Instagram, beğenileri gizleme güncellemesini 9 ülkede aktif etti. Unite.ad Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Arman Acar'a Instagram'ın yeni güncellemesiyle birlikte beğenileri gizlemesinin reklam sektörünü ve influencer pazarını nasıl etkileyeceğini sorduk.

Popüler paylaşım platformu Instagram, hayatımıza girdiği günden itibaren popüler olmak adına, özellikle paylaşımların daha çok beğeni alması için türlü stratejilerin uygulandığı fenomen odaklı bir yapıya evrilmiş durumda. Geçtiğimiz Nisan ayında platformun beğenileri gizleme özelliği üzerinde çalıştığını sizlerle paylaşmıştık.

Instagram’ın beğenileri gizlemesi ne anlama geliyor?

Instagram, beğenileri gizleme güncellemesini geçtiğimiz günlerde 9 ülkede genişletti. Başlangıç olarak Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda da Instagram kullanıcılarında gelen güncelleme ile beğeniler ve video izlenme sayıları gizlenmeye başladı.

Instagram, kullacıların belki de platformdaki başlıca amaçlarından biri olan beğeni sayısını, yeni uygulama ile birlikte rafa kaldırıyor. Instagram’ın beğenileri gizlemesinin ne anlama geldiğini ve bu değişikliğin reklam sektörünü ve influencer pazarını nasıl etkileyeceğini Unite.ad Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Arman Acar‘a sorduk. Videomuzu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz…