Skip to main content

“İstanbul’un genç festivali” mottosuyla yola çıkan FestZ, 10-11-12 Haziran’da Müze Gazhane’de deneyim, eğitim, ilham ve eğlenceyi bir araya getiriyor.

FestZ, gençlerin hem profesyonel yaşama hazırlanmaları hem de yaza renkli bir merhaba demeleri için MediaCat çatısı altında ve Akbank ana sponsorluğunda 10-11-12 Haziran’da Müze Gazhane’de düzenlenecek. FestZ, gençlerin hem beceri ve yetkinliklerini geliştirecekleri bir ilham ve gelişim buluşması hem de akademik yılın yorgunluğunu atacakları bir eğlence festivali.

Kişisel gelişim yolculuğuna sağlam bir başlangıç

Profesyonel beceri ve yetkinliğe yönelik seminerler FestZ’nin önemli bir parçası. Festival, teknolojiden kültüre, ekonomiden kişisel gelişime kadar farklı alanlara odaklanan seminerler, paneller ve ilham buluşmaları ile gençlere yeni içgörüler sunacak.

Gençler moda, mimarlık, animasyon ve grafik/illüstrasyon üzerine düzenlenecek olan Yaratıcı Portfolyo Buluşmaları’na katılabilecek; dj’lik, ileri dönüşüm, oyun ve bakım-onarıma dair atölyeler ile yarınlara yönelik, renkli beceriler edinecekler.

Dijital sanat galerileri ve yeni teknolojiler üzerine düzenlenecek söyleşilerde siber gelecek, NFT’ler ve oyun endüstrisi arasındaki ilişki, dijital aktivizm ve gayri merkezi yapılar ele alınacak.

Bireyin ve dünyanın sağlığını odağına alan konulara da eğilen FestZ’de gençler kahve, çikolata ve mocktail başta olmak üzere zindeliği ve iyi yaşamı ön plana çıkaran atölyelere, yiyecek ve içecek alanında kurgulanmış bir dizi eğitime katılma fırsatı bulacaklar.

FestZ ile eğlencenin kalbi 10-12 Haziran’da Müze Gazhane’de atacak

Eğitim ve içgörü dolu içeriklerin yanı sıra FestZ’nin ajandasında önemli yer tutan bir diğer konu ise eğlence! 10-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan FestZ’de üç gün boyunca müzisyenler, komedyenler ve sahne sanatçıları ile bir araya gelecek olan gençler yaza sıkı bir başlangıç yapacaklar. Influencer buluşmaları, popüler kültür sohbetleri, ilham seminerleri ve kreatif portfolyo buluşmalarının yanı sıra yazarlarla düzenlenecek olan imza günleri, oyun seansları ve sokak lezzetleri ile gençler festival boyunca farklı deneyimlere aynı anda erişme fırsatı yakalayacaklar.

FestZ hakkında detaylı bilgiye festz.ist adresinden ulaşabilir, etkinlikte yerinizi ayırtabilirsiniz.