ETKİNLİK

Burcu Şahin | 19.05.2017 - 15:01

İŞKUR, Google işbirliği ile YouTuber yetiştirecek!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Google Türkiye ile yaptığı işbirliği kapsamında 6 ilde “nasıl YouTuber olunur?” kursu verecek. Detaylar haberimizde…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), fark yaratan önemli bir girişime imza attı. İŞKUR-Google işbirliği toplantısı 17 Mayıs’ta  İŞKUR Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. İŞKUR, toplantıda Youtuber yetiştirme eğitimlerine başladığını duyurdu.

İŞKUR ve Google işbirliğiyle yürütülmekte olan “Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi” kapsamında gençlerin ve girişimci adaylarının dijital becerilerle donatılarak onlara yeni iş olanaklarının kapılarının aralanması hedefleniyor.

Proje kapsamında İŞKUR Üniversite İrtibat Noktaları aracılığıyla düzenlenen etkinliklerde Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da öğrencilere yönelik olarak Google tarafından “Dijital Girişimcilik” ve “YouTuber Nasıl Olunur” konu başlıklı eğitimler verilecek.  Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Bursa’da da Girişimcilik Eğitim Programından yararlananlara da yine Google tarafından “Dijital Girişimcilik Eğitimi” sunuluyor.